В письме тома исчезли слова. Востанови их. This is my famili. This is my...... . Her..... is Linda. She can skate an

В письме тома исчезли слова. Востанови их. This is my famili. This is my...... . Her..... is Linda. She can skate and...... tennis. This is..... father. ...... name is Jack. He..... ski and swim. ..... is my sister. ...... name is Ann. ...... can sledge had...... snowballs.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
This is my familY. This is my mother. Her name is Linda. She can skate and play tennis. This is my father. His name is Jack. He can ski and swim. This is my sister. Her name is Ann. She can sledge had play snowballs.