В предложениях 9–13 заполни пропуски, выбрав подходящий ответ из трёх предложенных. Обведи номер выбранного ответа. My friend Ron is not ___________ good pupil. 1) a 2) the 3) –– I ___________ have my English lesson yesterda...

В предложениях 9–13 заполни пропуски, выбрав подходящий ответ из трёх предложенных. Обведи номер выбранного ответа. My friend Ron is not ___________ good pupil. 1) a 2) the 3) –– I ___________ have my English lesson yesterday. 1) don’t 2) didn’t 3) doesn’t I usually do my homework ___________ the evening. 1) on 2) at 3) in Saturday and Sunday ___________ my favourite days. 1) are 2) is 3) was Elephants are _____________ than mice. 1) strong 2) stronger 3) strongest 9 10 11 12 13Фамилия_____________________________ Вариант 1501 Московский центр качества образования Одобрено Ассоциацией учителей иностранных языков г. Москвы Раздел 4. ПИСЬМО Прочитай письмо от зарубежного друга и напиши ответ, завершив незаконченные предложения в бланке ответа. Текст письма зарубежного друга Paris France February, 20 Dear Friend, My name is Polly. I live in Paris. I’m seven years old. I go to school. My family is small. I live with my mother, my father and my brother Nick. I like to learn English and play with my friends. My favourite food is chocolate ice-cream. I hope to get a letter from you soon. Best wishes, Polly 14 Московский центр качества образования Одобрено Ассоциацией учителей иностранных языков г. Москвы Бланк ответа Mosc
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My friend Ron is not ___________ good pupil. 1) a I ___________ have my English lesson yesterday.  2) didn’t I usually do my homework ___________ the evening.  3) in Saturday and Sunday ___________ my favourite days. 1) are Elephants are _____________ than mice.  2) stronger