В Present Simple, В Present Continuous, В Past Simple и в Future Simple составить по 3 предложения с глаголом Drive ( +-?) Утвердительное, отрицательное, вопрос:) ДАЮ 20 БАЛЛОВ!!!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I drive my car very well. I am driving my car very well. I drove my car very well. I will drive my car very well. I don't drive I am not driving I didn't drive I will not Do I drive my car very well? Am I driving my car very well? Did I drive my car very well? Will I drive my car very well?
Гость
P.S he drives to work every day P.C he is driving to work Past.S he drove the car F.S he will drive .... P.S he isn't drives... P.C he isn't driving .... Past.S he isn't drove .... F.S he won't .... P.S Is he drives ... P.C Is he driving ... Past.S was he drove... F.S will he drive ....