В яйці якої тварини три оболонки: жовткова, білкова і пергаментна

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Рептилii - будова яйця рептилій є важливою особливістю для їхнього існування на суходолі. У яйці є яйцеві оболонки -жовткова, білкова та пергаментна (ящірки, змії) або вапнякова (черепахи, крокодили). Жовткова оболонка містить запас поживних речовин для розвитку зародка, білкова оболонка є джерелом води, а зовнішня оболонка захищає від висихання й несприятливих впливів. Таким чином, завдяки збільшенню запасів поживних речовин у яйці, появі зародкових і яйцевих оболонок став можливим розвиток рептилій поза водним середовищем і без личинкової стадії. Тому розвиток рептилій прямий, і навіть у тих видів, які мешкають у воді.