Вcтавьте some.any.или noIs there...paper on your table.I have not got ... exercise books.Give me..., please.It is winter. There are ... leaves on the trees.I did not buy ... bananas yesterday.

Вcтавьте some.any.или no Is there...paper on your table. I have not got ... exercise books.Give me..., please. It is winter. There are ... leaves on the trees. I did not buy ... bananas yesterday.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
some any, some some any
Гость
Some Any, some No ( сейчас зима. На деревьях нет листьев) Any