Великий шовковий шлях: транснаціональний торговельний шлях чи артерія міжкультурного проникнення?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
И то и другое . Дороги ВШП служили мостом между обширными территориями Востока и Запада . Свое начало ВШП брал в долине реки Хуанхэ в Китае и заканчивался в Риме . Страны через которые пролегал ВШП не только удовлетворяли свои потребности в товарах но и вступали в культурные связи с другими народами . По ВШП распростронялись также религиозные идеи . Также в некоторых городах казахстана были найдены рисунки льва на стенах домов , только благодоря ВШП они могли там появится . Тесные связи имели те государства которые связывал ВШП. І те й інше . Дороги ІПБО служили мостом між великими територіями Сходу і Заходу . Свій початок ІПБО брав в долині річки Хуанхе в Китаї і закінчувався в Римі . Країни через які пролягав ІПБО не тільки задовольняли свої потреби в товарах але і вступали в культурні зв'язки з іншими народами . За ІПБО распростронялись також релігійні ідеї . Також у деяких містах казахстану були знайдені малюнки лева на стінах будинків , тільки завдяки ІПБО вони могли там з'явиться . Тісні зв'язки мали ті держави, які пов'язував ІПБО.