Вельмi спакойны, цiхмяны; любiць многа спаць; вызначаецца свавольствам; суе нос не у свае справы; бачыу здарэнне на свае вочы; самастойна навучыуся чаму-небудзь Даць азначэнне аднiм словам. З трымя славамi скласцi сказ(каб былi...

Вельмi спакойны, цiхмяны; любiць многа спаць; вызначаецца свавольствам; суе нос не у свае справы; бачыу здарэнне на свае вочы; самастойна навучыуся чаму-небудзь Даць азначэнне аднiм словам. З трымя славамi скласцi сказ(каб былi назоунiкi агульнага роду)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Ціхоня, соня, гарэза, праныра, відавочца, самавучка.  Міліцыя папрасіла відавочцаў затрымацца і даць паказанні.  Я самавучка, і дыплома ў мяне няма.  Супакойце свайго гарэзу, у мяне ўжо галава баліць.