ВЕРБИЦКАЯ АНГЛИЙСКИЙ ЯЗЫК ЗА 5 КЛАСС ЗАДАНИЕ НОМЕР 34 СТР 43
Гость
2.Throughout England, there are pancake races.
3.People eat pancakes or butter.
4.The biggest pancake was in England