VII. Define the meaning of the verb ”to do” in the following sentences 1. One must do one’s duty. 2. She does her homework in the evening. 4.

VII. Define the meaning of the verb ”to do” in the following sentences 1. One must do one’s duty. 2. She does her homework in the evening. 4.I do not speak English well. 5. Don’t do it. It’s dangerous. 6. He does know how to translate this sentence. 7. Don’t be noisy. 8. I have done some shopping.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Проверенные ответы содержат надёжную, заслуживающую доверия информацию, оценённую командой экспертов. На "Знаниях" вы найдёте миллионы ответов, правильность которых подтвердили активные участники сообщества, но Проверенные ответы - это лучшие из лучших.