Виведіть формулу речовини, у складі якої масова частка Кальцію - 0,4, Карбону - 0,12, Оксигену - 0,48.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Дано: W (Ca)=0,4 = 40% W(C) = 12% W(O) = 48% _______________ CaхCyOz-?                                    Розв"язок: Складаємо  пропорцію  відношень  кількості  елементів  до  їх  атомних  мас: Са:С:О  = W(Ca)/Ar(Ca): W(C)/ Ar(C): W(O) Ar(O) = 40/40:12/12 = 48/16 = 1:1:3;   Значить:  Кальція - 1  атом,  карбона - 1, оксигену - 3. Формула  речовини  СаСО₃