Визначте державний лад. (форма правління, форма державного устрою, державний режим). Які ознаки вказують на це? А) В країні є король і парламент. Парламент складається з двох палат. Верхню палату парламенту призначає король, а ...

Визначте державний лад. (форма правління, форма державного устрою, державний режим). Які ознаки вказують на це? А) В країні є король і парламент. Парламент складається з двох палат. Верхню палату парламенту призначає король, а нижня оби¬рається населенням держави на 5 років. Король може розпустити парламент й має право накладати вето на закони, прийняті парламентом. Король призначає і звільняє уряд. Держава поділяється на кантони, де є свої органи самоврядування. Б) До складу держави входять 10 графств. У кожному графстві є свої уряд та парламент. Інтереси графств у верхній палаті Народних зборів, парламенті держави, представляють по 5 представників. Нижня палата Народних зборів формується шляхом всенародних виборів за списками політичних партій в загальнодержавному виборчому окрузі. Конституції графств приймаються їхніми парламентами, але вони не повинні суперечити конституції держави, що приймається Народними зборами. Уряд в державі формується партією, що перемогла на виборах, або коаліцією партій, яка матиме більшість депутатів у Народних зборах. Уряд призначається та звільняється парламентом. В державі вже понад 10 років діє закон про опозицію, який гарантує діяльність опозиційних сил.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
А) форма правління - парламентська монархія (ознаки: глава держави - монарх, проте фактична влада зосереджена в руках парламенту); форма державного устрою - унітарна держава (ознаки: єдина система вищих органів влади; територіальний поділ, у даному випадку на кантони); державний режим - демократичний Б) форма правління - конституційна монархія (ознаки: влада монарха обмежена); державний устрій - федерація (ознаки: поділ на графства); державний режим - демократичний