Визначте молекулярну формулу вуглеводню,якщо масова частка в ньому становить 90%.А відносна густина за гулієм=30
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Відношення молекулярної маси вуглеводню до молекулярної маси гелію дорівнює 30. Звідси знайдемо молекулярну масу вуглеводню. Вона буде = 30 х 4(мол.маса гелію) = 120 . Знайдемо вміст вуглецю у вуглеводні. 120 - це весь вуглеводень (100%), а вуглецю - 90%. Це =
120 х 90 : 100 = 108, а якщо один атом вуглецю важить 12, то всього атомів вуглецю у вуглеводні 108 /12 = 9. Який це вуглеводень? Так це С₉Н₂₀ = нонан (алкан)