Восстанови диалог и поговори с соседом по парте.1) --...?--Әйе, мин җәйне бик яратам.--Ә ни өчен--...2)--Дима,синең салават күперен күргәнең бармы?--...--Салават күперендә нинди төсләр бар?--...               помогите пж

Восстанови диалог и поговори с соседом по парте. 1)  --...? --Әйе, мин җәйне бик яратам. --Ә ни өчен --... 2) --Дима,синең салават күперен күргәнең бармы? --... --Салават күперендә нинди төсләр бар? --...                 помогите пж
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
приведу в пример одно имя например: Салават 1)Салават син җәйне яратасыңмы? 2)Чөнки җәй көне мин дусларым белән уйный алам,тагын мин җәй көне мин әбием яныны авылга кайтам 3) Әйе бар. 4)Анда кызыл ,сары ,яшел,зәңгәр су , зәңгэр,кызыл сары,шәмәхә төсләр бар