Вот название:Cross out the odd word (лишнее слово)1.promise,invite,strong,save,choose.2.interesting,popular,special,match,classical.3.master,dancer,artist,together,player.4.racket,game,create,map,site,forum.

Вот название:Cross out the odd word (лишнее слово) 1.promise,invite,strong,save,choose. 2.interesting,popular,special,match,classical. 3.master,dancer,artist,together,player. 4.racket,game,create,map,site,forum.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Strong 2. Match 3. Together 4. Create
Гость
1 choose 2 match 3 together 4 create