Вот текст. надо написать русскими буквами но чтобы слышалось по английски помогите срочно.He travels a lot. Sometimes his working day starts in Russia and finishes in China or the USA.He is Lera's father. He works in an offi...
Вот текст. надо написать русскими буквами но чтобы слышалось по английски помогите срочно.He travels a lot. Sometimes his working day starts in Russia and finishes in China or the USA.He is Lera's father.
He works in an office. He uses a computer to design new engines for space shuttles and planes. He's Vera's father.
He travels a lot. Sometimes he flies by plane.He explores volcanoes.He's Nikita's father.
Ответ(ы) на вопрос:
On mnogo puteshestvuyet . Inogda yego rabochiy den' nachinayetsya v Rossii i
zakanchivayetsya v Kitaye ili USA.He otets Lery .
On rabotayet v ofise. On ispol'zuyet komp'yuter, chtoby razrabatyvat' novyye dvigateli dlya kosmicheskikh shattlov i samoletov. On otets Very .
On mnogo puteshestvuyet . Inogda on letit plane.He issleduyet ottsa volcanoes.He Nikita v .
Хи трэвэлс э лот
Самтаймс хиз воркинг дэй стартс ин Раша энд финишес ин Чайна о зе ЮСА. Хи из Лера'с фазер.
Хи воркс ин эн офис. Хи юзес э компьюте ту дезигн нью энгинес фо спэйс шатлс энд плэйнс. Хи'с Вера'с фазе.
Хи трэвелс э лот. Самтаймс хи флайс бай плэйн. Хи эксплойр волканоэс. Хи'с Никата'с фазе.