Впиши do или does.Ответь на вопросы 1 ....... you and your friends walk to school? .................................. 2....... your best friend play football? ............................................ 3....... you go to th...

Впиши do или does.Ответь на вопросы 1 ....... you and your friends walk to school? .................................. 2....... your best friend play football? ............................................ 3....... you go to the beach on Sundays? .......................................... 4........ you and your friends play computer games? .......................... 5........ you teacher ride a motorbike? ...............................
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 - do, 2-does, 3 - do, 4 - do, 5 - does 1- Yes, we do; 2 - No, he doesn`t; 3 - No, we don`t; 4 - Yes, we do; 5 - No, he doesn`t
Гость
1-do ,,yes, I do,, , 2-does ,, no,he does,, , 3-do, ,,head, I do,, 4-do ,, no, I does,, , 5-do ,,yes,I do,,