Впиши пропущеные слова. a).favourite, merry, speak, sometimes, words I am a student. My ..... subject is English. In the lesson we ..... English, learn ....., sing ..... English songs. ..... we play games. Срочно могите.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I am a student.My favourite subject is English. In the lesson we speak English, learn words, sing merry English songs. Sometimes we play games. Надеюсь помогла)
Гость
I am a student. My favourite subject is English. In the lesson we speak English, learn words, sing merry English songs. Sometimes we play games. Я студент. Мой самый любимый предмет это английский язык. На этом уроке мы разговариваем на английском, учим слова, и слушаем весёлые английские песни. Иногда мы играем в игры.