Впиши в предложения слово don't там где это необходимо чтобы сказать о себе правду : I ___ go to school. I ___ like animals. I ___ hate to play video games. I ___ eat a lot of sweets. I ___ read a lot of books. I ___ like ...
Впиши в предложения слово don't там где это необходимо чтобы сказать о себе правду :
I ___ go to school.
I ___ like animals.
I ___ hate to play video games.
I ___ eat a lot of sweets.
I ___ read a lot of books.
I ___ like to dance.
I ___ go to the cinema with my parents.
I ___ have friends at school.
I ___ live in Moscow.
I ___ like frogs.
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I go to school.
I like animals.
I hate to play video games. (или же I don`t play video games, потому что don`t и hate не используются вместе)
I don`t eat a lot of sweets.
I read a lot of books.
I like to dance.
I don`t go to the cinema with my parents.
I have friends at school.
I don`t live in Moscow.
I don`t like frogs.
Гость
I don't like Animals
I don't read a lot of book