Всем привет.обьясните пожалуйста как писать в диктантах, и вообще, как различать где қ или просто к. где ң и где н. і или ы, или и. можно какое нибудь правило.на русском языке.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
вообще правила нет,но нужно пытаться вслушиваться в слова и учить их:)
Гость
қ-дауыссыз дыбыс,-мысалы;- қ-аққала,қалам,қонақ,к-дауыссыз дыбыс-киім,көкшөп,ң дауыссыз дыбыс-аң,оң, жаңа,н дауыссыз -өнер, дана,і--білім,киім-і жіңішке дауысты дыбыс,ы-жуан дауысты дыбыс,ыдыс,ырыс,ынтымақ,и- ине,иіру,и жіңішке дауысты дыбыс