Вставь am,is,are.1.This...my sister.2.Larry...in the house.3. I...9;4.How old...Lulu? 5.They...candles.6.I...happy. 7.Daddy...sad.8. My favourite food...chocolate cake.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
This is my sister. Larry is in house. I am 9. How old is Lulu? They are candles. I am happy. Daddy is sad. My favourite food is chocolate cake.