Вставь артикли a или an в словах: pen, apple, pencil, rubber, ruler, book, orange, elefant, window, door, cat, umbrella, ball, train.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
a pen an apple a pencil a rubber a book an orange an elephant a window a door a cat an umbrella a ball a train
Гость
A pen, an apple, a pencil, a rubber, a ruler, a book, an orange, an elephant, a window, a door, a cat, an umbrella, a ball, a train