Вставить правильные ответы 1) Sue ........... the cats in the garden. a) are watching или б) is watching 2) Listen ! Tom ......... the piano a) is playing или б) are playing 3) What.......? Is it  an orange? a) you are eating и...

Вставить правильные ответы  1) Sue ........... the cats in the garden. a) are watching или б) is watching  2) Listen ! Tom ......... the piano a) is playing или б) are playing  3) What.......? Is it  an orange? a) you are eating или б) are you eating 4) Look, Mum! I......... my face! a) m painting или б) painting 5) Where s Sandra? .......  trees again? a)She is climbing или б) is she climbing 6) The children ........! They re playing a) aren t swimming или б) isn t swimming
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1/.b 2.a 3.b 4.a 5.b 6.a я в этом уверена
Гость
1) Sue is watching the cats in the garden. 2) Listen ! Tom is playing the piano. 3) What are you eating? Is it  an orange? 4) Look, Mum! I'm painting my face! 5) Where s Sandra? Is she climbing trees again? 6) The children aren't swimming! They're playing.