Вставить предлоги в место точек и перевести1)to consist ...several parts.2)to border ...many countries.3)to be wasned...seas.4)to be rich...natural resources.5)to be surroundeb ...water.6)to be covered ... forests.7)to be divid...

Вставить предлоги в место точек и перевести1)to consist ...several parts. 2)to border ...many countries. 3)to be wasned...seas. 4)to be rich...natural resources. 5)to be surroundeb ...water. 6)to be covered ... forests. 7)to be divided...three parts.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Ответ на задание... for at for at by by in