Вставить пропущенные слова и перевести текст. a) a museum b)theatre. c)a stadium. d) a cinema. 1. .... is a place where people watch plais. 2. ....... is a place where people watch sports evens. 3. ......

Вставить пропущенные слова и перевести текст. a) a museum b)theatre. c)a stadium. d) a cinema. 1. .... is a place where people watch plais. 2. ....... is a place where people watch sports evens. 3. ...... is a place where people watch films. 4. ...... is a place where you can see collections of different things.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. b)theatre Театр место где люди смотрят представление 2. c)a stadium. Стадион место где люди смотрят спортивные проишествия 3. d) a cinema Кино место где люди смотрят кино 4 a) a museum Музей место где ты смотришь коллекцию разных вещей