Вставить пропущенные слова: is, can, cat, small, not, slim. Tim has got a cat. His cat is black. It is _________ big. It is _________. His cat ______ skip. I like his ________. Помогите пожалуйста.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Tim has got a cat. His cat is black. It is not big. It is small. His cat can skip. I like his slim cat.