Вставить пропущенные слова: Сan you help me find my pet? Her name is Kiki. Kiki 1____green and she 2________got short legs and a short tail. She can swim and she 3_____fly. My phoe number is ....... His name 4______Squeak. Sq...

Вставить пропущенные слова: Сan you help me find my pet? Her name is Kiki. Kiki 1____green and she 2________got short legs and a short tail. She can swim and she 3_____fly. My phoe number is ....... His name 4______Squeak. Squeak is brown and he's got a fat body and a long tail. He 5_______run and climb. Please call me at.. Внизу рисунок утки и крысы.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
is, has, can, is, can.
Гость
1)Is has can is can