Вставьте а или ан 1.....holiday. 6.....elephant 2.....hamster. 7.....clever elephant 3.....hour. 8.....old jaket 4.....animal. 9.....yellow blouse 5.....wild animal. 10.....interesting job Пожайлуста напиши...

Вставьте а или ан 1.....holiday. 6.....elephant 2.....hamster. 7.....clever elephant 3.....hour. 8.....old jaket 4.....animal. 9.....yellow blouse 5.....wild animal. 10.....interesting job Пожайлуста напишите!!!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.a 2.a 3.an 4.an 5.a 6.an 7.a 8.an 9.a 10.an