Вставьте артикль где необходимо. 1) ... Second lesson today is English 2)After.... work I usually go home 3)I begin my work at .... Half past eight 4) Close ..... window please.it is cold in ..... room

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) .The second lesson today is English 2) After.... work I usually go home 3) I begin my work at ...half past eight 4) Close ..the... window please. It is cold in ..the... room