Вставьте глагол в нужной форме1.we usually (go)----to school at 8 o'clock.2. the boys (play)---volleyball now.3.my mother (cook)----very well.4.look! Tom (make)----tea!5.it's four o'clock now. The pupils (do)----

Вставьте глагол в нужной форме 1.we usually (go)----to school at 8 o'clock. 2. the boys (play)---volleyball now. 3.my mother (cook)----very well. 4.look! Tom (make)----tea! 5.it's four o'clock now. The pupils (do)----
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
go are playing cooks is making are doing
Гость
1. go 2. are playing 3. cooks 4. is making 5. are doing