Вставьте have got, has got и специальные вопросы и общие!! Пж очень надо 15 баллов даю.. Susan ____ a short nose. His rabbits____very long ears The flower_____ three leaves Eliza _____a big red bag I___a bottle of milk His parr...

Вставьте have got, has got и специальные вопросы и общие!! Пж очень надо 15 баллов даю.. Susan ____ a short nose. His rabbits____very long ears The flower_____ three leaves Eliza _____a big red bag I___a bottle of milk His parrot___long wings My elder brother____a new watch Henry and George___ grey shoes My mother____a gold ring
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) has got 2) have got 3) has got 4) has got 5) have got 6) has got 7) has got 8) have got 9) has got
Гость
1.Has got 2.Has got 3.Have got 4.Has got 5.Have got 6.Has got 7.Has got 8.Have got 9.Has got