Вставьте have to или don't have to 7diplomats ............ travel 8secretaries..............know English 9bus drivers ................write letters 10bankers..............work on saturdays

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
7 Diplomats have to travel. 8 Secretaries have to know English. 9 Bus drivers don't have to write letters. 10 Bankers don't have to work on Saturdays.
Гость
1)have to 2)have to 3)don't have to 4)have to