Вставьте have to или don't have to.Diplomats ............... travel.Secretaries ............. know English.Bus drivers ...............write letters.Bankers ...................work on Saturdays.

Вставьте have to или don't have to. Diplomats ............... travel. Secretaries ............. know English. Bus drivers ...............write letters. Bankers ...................work on Saturdays.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
7 Diplomats have to travel.8 Secretaries have to know English. 9 Bus drivers don't have to write letters.10 Bankers don't have to work on Saturdays