Вставьте одно из следующих слов В место ... (some, a, any) 1)Do you have ... pencils or ... pens? 2)He has got ... book 3)Give me ... water to drink, please 4)I've got ... rubbish in me bag5)I've got bread and ... butter and ...

Вставьте одно из следующих слов В место ... (some, a, any) 1)Do you have ... pencils or ... pens? 2)He has got ... book 3)Give me ... water to drink, please 4)I've got ... rubbish in me bag5)I've got bread and ... butter and ... eggs for breakfast this morning 6)Can you give me... this morning6)Can you give me ... orange? 7)Do you like ... cucumber?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Do you have any pencils or pens? He has got a book. Give me water to drink please Ive got some rubbish in the bag ive got bread and some butter and eggs for breakfast this morning Can you give me ???? thismorning Can you give me an orange Do you like cucumber?