Вставьте ОДНО слово, чтобы подходило КО ВСЕМ ТРЁМ предложениям You can’t ________ everyone with suspicion. There are many kind and nice people out there. The mountain ________ took my breath away. I take the ______________ th...

Вставьте ОДНО слово, чтобы подходило КО ВСЕМ ТРЁМ предложениям You can’t ________ everyone with suspicion. There are many kind and nice people out there. The mountain ________ took my breath away. I take the ______________ that schools should develop creativity
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
предлог is правило надо учить