Вставьте подходящие слова. Пример:rugby......- больше rugby pitch 1.cricket ......... 2.hockey.......... 3.football..... 4.tennis ........ 5.badminton ....... 6.squash....... 7.basketball....... 8.ice skating....... Вставить в...
Вставьте подходящие слова. Пример:rugby......-> rugby pitch 1.cricket ......... 2.hockey.......... 3.football..... 4.tennis ........ 5.badminton ....... 6.squash....... 7.basketball....... 8.ice skating....... Вставить вместо многоточия слова : pitch,court,course,rink.
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Cricket pitch
2. hockey rink 3. football pitch
4. tennis court
5. badminton court? 6. squash court 7. basketball court
8. ice skating rink
Гость
1. Cricket pitch
2. hockey rink 3. football pitch
4. tennis court
8. ice skating rink