Вставте попущенные слова англиский язык:Liillian......talking.....the phone at......moment,Sam and Carol......looking........some posters.Benny is........a book.Tom and Bruce.......working on.........computers,and Jim........do...
Вставте попущенные слова англиский язык:Liillian......talking.....the phone at......moment,Sam and Carol......looking........some posters.Benny is........a book.Tom and Bruce.......working on.........computers,and Jim........doing........photocopying
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Is, on, the, are, at, reading, are, their, is, a
Гость
1)is
2)on
3)the
4)are
5)at
6)reading
7)are
8)their
9)is
10)a
Должно быть правильно)Удачи)