Вставьте пропущенную форму глагола TO HAVE:1. I … some books.2. She … two boxes3. We … no brothers4. They … no chalk.5. He … one sister.6. You … some maps.
Вставьте пропущенную форму
глагола TO HAVE:
1. I … some books.
2. She … two boxes
3. We … no brothers
4. They … no chalk.
5. He … one sister.
6. You … some maps.
Гость
Have Has Have Have Has Have