Вставьте слова из фиг. скобок на места пропусков, так чтобы предложения имели смысл. {After, back, on, to, up(x2), with} 1. I usually get ___ late on Sundays. 2. What did the children get ___ ___ while you were out? 3. She's ve...

Вставьте слова из фиг. скобок на места пропусков, так чтобы предложения имели смысл. {After, back, on, to, up(x2), with} 1. I usually get ___ late on Sundays. 2. What did the children get ___ ___ while you were out? 3. She's very sociable; she gets ___ ___ most people. 4. I asked my neighbour to look ___ my cat while I was on holiday. 5. When will you get ___ from the shop? P.S. В 2 и 3 два пропуска. Заранее спасибо
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 up 2 up to 3 on with 4 after 5 back
Гость
1. up 2. up to 3. on with 4. after 5. back