Вставьте to там,где необходимо 1.You must... bring some milk. You know he likes...drink milk 2. We didn't have any milk.

Вставьте to там,где необходимо 1.You must... bring some milk. You know he likes...drink milk 2. We didn't have any milk.I had.... bring some milk. 3.He wanted.... become a sailor,but he had....become a worker. 4. When arenyou going..... invite him? 5. He decided..... start a new life. 6. You can...... come whenever you like. 7. He couldn't..... come on Thursday. 8. Do you have.....wear a uniform? 9.Nobody likes.......work on Sunday. 10. You must...... work on Saturday.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. -/to 2. to 3. to/to 4. to 5. to 6. -  7. - 8. to 9. to 10. -