Вставьте to там,где это необходимо. 1.The pupils can ....... swim.They like ..... swim. 2.Jim likes...

Вставьте to там,где это необходимо. 1.The pupils can ....... swim.They like ..... swim. 2.Jim likes ........ sing.Can you ........ sing? 3.We must ...... go to the park. 4.We must ...... help the pupil.I like ......... help. 5.I like ...... jump. ....... jump.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.The pupils can swim.They like to swim. 2.Jim likes  to sing.Can you sing? 3.We must go to the park. 4.We must help the pupil.I like to help. 5.I like to jump. Не благодари