Вставьте в предложения подходящие слова из рамки , и у вас получатся вопросы и ответы о героях русских сказок

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Is Neznaika funny? Yes, he is. 2. Is Baba Yaga friendly? No, she isn't. 3. Is Ivan brave? Yes, he is. 4. Are Leshiy and Vodanoy evel? Yes, they are. 5. Is Artemon silly? No, he isn't. 6. Is Malvina nice? Yes, she is. 7. Are Fox and Hare good friends? No, they aren't. 8. Is Nastenka kind? Yes, she is.