Вставьте вопросительные слова:1)........is she?-She is fine 2).............is she?-she is nine 3).........is she?-she is in the park. 4).......can she buy the book-on Monday 5).......can she buy?-a book образуйте множественное ...

Вставьте вопросительные слова:1)........is she?-She is fine 2).............is she?-she is nine 3).........is she?-she is in the park. 4).......can she buy the book-on Monday 5).......can she buy?-a book образуйте множественное число от следующих существительных: 1)a sweet.......2)a baby........3)a tooth.......4)a boy.....5)a picture...........
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)how 2) how old is she? 3) where is she? 4) When 5) what sweets, babies, teeth, boys, pictures