Вучань запісаў пад дыктоўку сказ: У Піліпа было ня больш семі капеяк. Колькі памылак дапусціў хлопчык? А) памылак няма; Б) 1; В) 2; Г) 3; Д) 4.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Правільна будзе:  У Піліпа было не больш за сем капеек.  1 памылка - ня замест не (часціца не не пераходзіць у ня ў першым складзе перад націскам) 2 памылка - парушэнне кіравання (трэба больш за (як) што, а не больш чаго) 3 памылка - правільна сямі, а не семі (першы склад перад націскам) 4 памылка - правільна капеек, а не капеяк Адказ: Д) 4.