ВЫБЕРИ ПРАВИЛЬНЫЙ ВАРИАНТ AM, IS, ARE, 1)I .... ANN 2)BEN....9 3)SHE.... NICE 4)TOM AND JANE ... FRINDS 5)THEY...PUPILS 6)WE... GYMNASTS. ВЫБЕРИ ВЕРНУЮ ФО...
ВЫБЕРИ ПРАВИЛЬНЫЙ ВАРИАНТ AM, IS, ARE, 1)I .... ANN 2)BEN....9 3)SHE.... NICE 4)TOM AND JANE ... FRINDS 5)THEY...PUPILS 6)WE... GYMNASTS. ВЫБЕРИ ВЕРНУЮ ФОРМУ 1)VERA HAVE/HAS GOT FIVE FOXES.2)I HAVE/HAS GOT FIVE FOXES 3)HE HAVE/HAS GOT A WATCH.4)YOU HAVE/HAS GOT SEVEN BOOKS.
Гость
1)am
2)is
3)is
4)are
5)are
6)are
1)has
2)have
3)has
4)have