Выбери верный вспомогательный глагол. (Do / Did / Does) your mum help you to do your homework? (Do / Did / Does) you like to visit your granny every summer? He (don`t / didn`t / doesn`t ) read a book yesterday. Alice (don`t / ...

Выбери верный вспомогательный глагол. (Do / Did / Does) your mum help you to do your homework? (Do / Did / Does) you like to visit your granny every summer? He (don`t / didn`t / doesn`t ) read a book yesterday. Alice (don`t / doesn`t) put the flowers on the table.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1-does 2-do 3-didn't 4-doesn't