Выберите правильный ответ. 1) Did Star Wars earn seven Academy Awards? A it did B they did C he did 2)Tony ... junk f

Выберите правильный ответ. 1) Did Star Wars earn seven Academy Awards? A it did B they did C he did 2)Tony ... junk food but now he only eats healthy food. A used to eat B eats C is eating 3) A: What time did you go to bed last night? B: ... eleven. A At B In C On 4) Look! It ... again! A raining B is raining C rains 5) How often ... you ... to the library? A do,going B do,go C are,going
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) A 2) A 3) A 4) B 5) B