Выберите правильный ответ I talked to Jane an hour LAST/AGO We played tennis LAST/AGO Sunday He phoned me two hours LAST/AGO It rained LAST/YESTERDAY They travelled by plane LAST/AGO month

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I talked to Jane an hour AGO We played tennis LAST Sunday He phoned me two hours AGO It rained YESTERDAY They travelled by plane LAST month
Гость
Ago last ago yesterday last