Выберите правильный вариант и Напишите предложение Кате Don't don't like Water

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
2)He do his homework 3)I drink water 4)His mum doesn`t have breakfast 5)They like to play basketball как то так...если не правильно то прости(
Гость
Все правильно обведено. В последнем обведи второй пример. like to play. Переделай предложения 2 Brill drinks milk in....., too. 3 Pete goes to....., too. 4 They have lunch...., too. 5 My dad watches TV....., too. 6 Rob has a bath..., too. 7 Alice goes to bed ...., too.