Выберите правильный вариант ответа. заранее спасибочки. My sister’s hair ___very long. a) are b) is c) wereThe longer he waited, the ___he felta) nervous. b) more nervous. c) most nervouseMy elder brother is brilliant ...

Выберите правильный вариант ответа. заранее спасибочки. My sister’s hair ___very long. a) are b) is c) were The longer he waited, the ___he felt a) nervous. b) more nervous. c) most nervouse My elder brother is brilliant ___ athletics. a) in. b) on. c) at He felt sorry ___an injured dog a) about b) for c) to Claire is interested___ancient history. a) in b) for c) with
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 My sister's hair is very long
Гость
1. b 2. b 3. a 4. a 5. b