Выберите правильный вариант: When I last time (1)_____ you, you (2)______ of moving to a new flat 1) see...are thinking 2) seed ... thought 3) saw ... thought 4) saw... were thinking Переведите предложение: Около стены ес...

Выберите правильный вариант: When I last time (1)_____ you, you (2)______ of moving to a new flat 1) see...are thinking 2) seed ... thought 3) saw ... thought 4) saw... were thinking Переведите предложение: Около стены есть диван? Пакет сока На столе лежали две тетрадки
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I. 1.When I saw you last time, you were thinking of moving to a new flat. II. 1. Is there a sofa near the wand? 2. A pocker of juice. 3. There were two notebooks at the table. Надеюсь, помогла :)